סדנת תפילין לבתי ספר ולמוסדות

סדנת תפילין לבתי ספר ולמוסדות

אחת המטרות שהצבנו לעצמנו ב ''מתניה – תפילין הר-חברון'' היא הבאת המודעות למצוות התפילין ולהלכותיה. בהתאם לכך אנחנו מעבירים סדנאות שמיועדות לתלמידי כיתה ז' ולהוריהם, סדנאות שמאפשרות לתלמידים להכיר את התפילין, גם מההיבט הטכני של אופן בנייתם ושלבי ההכנה שלהם, וגם מצד התכנים האמוניים של המצווה.

הסדנאות מותאמות באופן מיוחד לצרכים של כל מוסד ומוסד, והן נבנות בתיאום עם המורה או המנהל שאחראי על הזמנת הסדנה.

מה בסדנאות?


היכרות עם פרשיות התפילין:

היכרות זו תיעשה באמצעות מצגת המתארת את תהליך ייצור הקלף וכתיבת הסת''ם, שבמהלכה אנו לומדים את  ההלכות הבסיסיות הנוגעות לכתיבת התפילין. במהלך המצגת והלימוד מתאפשר לתלמידים מגע מוחשי עם הקלף והפרשיות והכרת תכונותיהם, תוך רכישת כלים בסיסיים להבחין בין פרשיות פסולות לפרשיות מהודרות

היכרות עם בתי התפילין והרצועות:

באמצעות מצגת ובתי תפילין שנמצאים בשלבים שונים של הכנתם, אנו לומדים על תהליך ייצור הבתים, החל משלב עיבוד העור הראשוני והבורסקאות, המשך בשלבי העיצוב הראשוניים של הבתים והייבוש, וכלה בשלבי הפרסים, הריבוע, הצביעה והגימורים הסופיים של התפילין.
באופן הזה אנו גם לומדים להבחין בהבדלים שקיימים בין בתי תפילין המיוצרים מעור בהמה גסה לבתים שמיוצרים מעור בהמה דקה, וגם לומדים להבחין בהידורים השונים של בתי התפילין ולהבין, איזה מהם חשוב מאוד, איזה מהם פחות, ואף איזה מהם מיותר לחלוטין.הסדנאות יכולות להיערך במסגרת שעות הלימודים ולהינתן לתלמידי כיתות ז', והן יכולות להינתן גם בשעות הערב לאבות ולבנים והן מהוות הזדמנות יוצאת דופן להיכנס לשנת בר המצווה מתוך חיבור אמיתי למצווה, חיבור הנובע מהכרה ומידיעה.

להזמנת סדנה התקשרו: 052-771-0107, או פנו אלינו באמצעות טופס צור קשר בתחתית הדף

בכל שאלה ובקשה השאירו פרטיכם:

  WhatsApp Skip to content